Řidička nezvládla řízení, když kontrolovala svého psa v autě

Ve čtvrtek 22. července večer řešili jeseničtí policisté dopravní nehodu, která se stala mezi Ramzovou a Ostružnou. Řidička ve chvíli nepozornosti, kdy kontrolovala svého psího mazlíčka, vyjela mimo komunikaci.

„Osmnáctiletá řidička projížděla levotočivou zatáčkou ve vozidle Škoda Octavia směrem na Ostružnou. V tu dobu ale zaměřila pozornost na kontrolu psa, kterého měla připoutaného vedle sebe na sedačce spolujezdce. Přejela do protisměru a v dálce zahlédla protijedoucí vozidlo. Lekla se, strhla řízení doprava a dostala se do smyku,“ popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidička vyjela vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo dvakrát přetočilo a zůstalo stát na boku. „Mladá žena se při nehodě lehce zranila, ale sanitku na místo nechtěla s tím, že lékaře navštíví později sama. Ke zranění psa v průběhu havárie nedošlo,“ upřesnila Zajícová.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 korun a dechová zkouška vyloučila, že by řidička před jízdou pila alkohol. Nehoda je nadále v šetření. 

Související články

Nejpopulárnější