OLOMOUC - Další olomoucký hokejový kohout, který pojede na olympiádu. Od nás víte o nominaci útočníka Davida Krejčího do českého výběru. A pod pěti kruhy se objeví i gólman Braňo Konrád - ve výběru Slovenska.

OLOMOUC - Na čtyři měsíce budeme mít ztíženou jízdu v areálu FNOL. V západní části areálu se včera začalo stavět a upravují se tu inženýrské sítě. Je tu omezená jak automobilová, tak pěší doprava a jsou tu objížďky.

ŠUMPERK - Nádory prsu začala operovat nemocnice Šumperk za pomocí nového přístroje, se kterým nemusí zbytečně ostraňovat při operaci zdravou tkáň.

PŘEROVSKO - Střet dvou nákladních vlaků v noci na dnešek ve stanici Prosenice. Na místě pomáhají s odstraňováním následků hasiči a okolnosti srážky prověřuje policie a drážní inspekce. Několik vagonů vykolejilo. Ke zranění nedošlo. (HZSOL)

PROSTĚJOVSKO - Srážka vlaku a osobního auta na přejezdu mezi Kostelcem na Hané s Smržicemi. Hasiči z vlaku evakuovali 28 cestujících. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. (HZSOL)

ŠUMPERSKO - Dočasně uzavřená je pro turisty oblíbená vodní elektrárna Dlouhé stráně na Šumpersku, a to v souvislosti s koronavirovou situací. Lze si ji však prohlédnout virtuálně. Více na dlouhe-strane.cz.

UNIČOV - Dobu pro styk s veřejností omezuje od středy MÚ Uničov - na pondělí a středu od 10 do 17h. A odbor dopravy MÚ Uničov je kvůli karanténě pracovníků nejméně do pátku 14. ledna uzavřen, inf. radnice.

ŠUMPERK, JESENÍKY - Na lyže a zimní turistiku můžeme vyrazit do Jeseníků SKI BUSem. Spoje ze Šumperka a zpět budou jezdit každý víkend od 8. ledna do 13. března 2022. Řády zde. (sumperk.cz)

PŘEROV - Staronová autobusová zastávka v ulici Palackého už zase funguje. Ruší se tedy provizorní zastávka u spořitelny. Přechodnou změnu si vyžádala stavba cyklostezky, která propijí Předmostí s Přerovem. (prerov.eu)

LIPNÍK - Mimořádně se otevře v sobotu 8. ledna středověký hrad Helfštýn. A to kvůli tradičnímu novoročnímu výstupu, na který láká. Výstup má spoustu příznivců. Rekord v počtu návštěvnosti je z roku 2020 a přišlo 4717 lidí.

PROSTĚJOV - O nové obrazy se rozšíří sbírka města Prostějova. Rada města kývla na nákup obrazů za zhruba 35.000,-. Jde o čtyři akvarely malíře Karla Tomana s tématem Prostějova a Němčic nad Hanou, které mají být potěchou pro příští generace. (prostejov.eu)

PŘEROV - O novou figurku je bohatší přerovský betlém. Ten najdeme v muzeu Komenského a dosud měl figurek 129. Autor betlému - sázavský řezbář Bedřich Zbořil muzeu k vánocům daroval 130. - berana.

PROSTĚJOV - Život prodavače ryb dneska ráno zachránila tříčlenná hlídka policistů u Tesca. Muž nejspíš dostal infarkt a policisté ho nejprve masáží srdce a pak použitím defibrilátoru, který je pro takové případy v obchodním domě uložen, přivedli k životu. 53letého muže si pak převzala záchranka.

PŘEROV - Také v Přerově se nakonec o svátcích otevřou stánky s punčem. Od neděle 26. prosince jich bude na Masarykově náměstí prodávat punč šest. (prerov.cz)

OLOMOUC - Do závěrečné etapy stavby míří nový most na Masarykově třídě. Most "Rejnok" je už usazený a usazené na něm jsou i koleje. Další detaily zde.

OLOMOUC - Galerie Šantovka byla v úterý v podvečer evakuována. Na vině není ovšem závažné bezpečnostní riziko. Více zde.

Nejčtenější

Na sjezdovky v Jeseníkách zamířily stovky lyžařů, vleky jely i u Olomouce

I přes nepřízeň počasí panoval na sjezdovkách v Olomouckém kraji čilý ruch. Provozovatelé si pochvalují...

Fenoménem času se bude zabývat letošní Noc vědců

Největší akce popularizující vědu po západu slunce se letos uskuteční ve dvou desítkách českých...

Motorová paliva v Olomouckém kraji od minulého týdne opět zdražila

Pohonné hmoty v Olomouckém kraji dál zdražují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně...

‚Energošmejdi‘ zneužívají situace okolo ukončení dodávek energií. Jak se jim ubránit?

Zejména ukončení dodávek energií od společnosti Bohemia Energy zneužívají 'energošmejdi'. Nabízejí spotřebitelům pomoc s...

Už zítra proběhnout volby do Poslanecké sněmovny pro lidi v karanténě

Ve středu 6. října budou moci volit ti voliči, kteří se do volebních místností...

Čtyřicetiletý muž z Bruntálska týral svou družku. Případ řeší policie

Jeseničtí policisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže z Bruntálska, který je obviněný ze spáchání...