OLOMOUC - V Olomouci dnes začíná festival Jeden svět, potrvá až do soboty 1. dubna. Nabízí filmy, besedy, kurzy i koncerty. Projekce jsou přístupné i lidem se zdravotním omezením. Více zde.

OLOMOUC - Uličku v historickém centru Olomouce zdobí břízky se stovkami kraslic. Najdeme je v Šemberově ulici. Malované vajíčko si může přijít na břízky pověsit kdokoliv. Fotografie si můžete prohlédnout tady.

OLOMOUC - Řidiči, provoz na silnici I/35 od 1. dubna zkomplikuje výměna asfaltu na sjezdech a nájezdech z estakády u nádraží. Oprava zabere asi měsíc. Více zde.

ČESKÁ REPUBLIKA - O víkendu si pospíme o hodinu méně. V noci ze soboty na neděli se totiž bude měnit čas. Změna na letní variantu vychází tentokrát na neděli 26. března na 2:00. Více zde.

OLOMOUC - Nové hřiště by mohlo vzniknout v městské části Chomoutov. A ne jen jedno. Místní usilují o sportovní plochu na volejbal, či badminton. V plánu je také workoutové hřiště. Více zde.

PŘEROVSKO - Jedna z nejdelších cyklotras v Česku se dočká pokračování. Dostavuje se další úsek cyklostezky Bečva v Hranicích. Více zde.

PŘEROVSKO - Na trati 300, která vede z Přerova do Brna, mohou cestující čekat od pátku výluku. Potrvá do 6. dubna. Více zde.

JESENÍK - Součástí opravy chodníků na ulici poštovní v Jeseníku bude i výsadba nového trávníku a stromů. Na místě vyroste jedna lípa a čtyři hrušně. Fáze výsadby a oprav potrvá do května, pak začne rekonstrukce přístupových chodníků k jednotlivým vchodům domů.

OLOMOUCKO - Stále více obcí staví místo koupališť ekologičtější biotopy. Stejně je tomu i v Hlubočkách, kde se tři obce dohodly na stavbě biotopu Burk. Kdy začne stavba? A jak bude vypadat? Více zde.

OLOMOUC - Vyhlížíte už jaro a s ním i velikonoční svátky? V Olomouci už se chystá Velikonoční jarmark, ten potrvá od 31. března do 10. dubna. Město chystá hudební program i dětské dílničky. Více zde.

PŘEROVSKO - Cyklisti, rozjela se dostavba cyklostezky Bečva v Hranicích. Trasa vede po pravém břehu řeky a město má snahu, aby byl úsek stezky dokončený co nejdřív a mohli jsme na něj vyjet už o letních prázdninách.

PROSTĚJOV - Kdo má chuť si prohlédnout Prostějovské památky, může. Také letos se město připojilo k akci Brány památek dokořán. Plánuje prohlídky radniční věže, národního domu či kina Metro 70.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Klesá počet obyvatel Olomouckém kraji. Za loňský rok spadl o skoro 600 lidí na zhruba 622 370. Na úbytku se podepsal hlavně vyšší počet zemřelých než narozených. Úbytek zmírnilo to, že do kraje přišlo víc lidí než odešlo. Více zde.

PŘEROV - Začaly stavební práce na ulici Vsadsko v Přerově. Až do 16. dubna bude ulice uzavřena. Autobusy jezdí po objízdné trase, která vede přes třídu 17. listopadu. Náhradní zastávky jsou u kruhového objezdu u Hané a u kruhového objezdu u malého Tesca.

PROSTĚJOV - Kdo zvítězí v celonárodní soutěži Památka roku? Mezi jedenácti finalisty je také prostějovská brána a zvonice. Ty prošly povedenou rekonstrukcí. O vítězi bude jasno v úterý. Více zde.

OLOMOUC - Šemberova ulice v Olomouci opět ožívá výzdobou. Po úspěšné Ježíškově aleji před Vánocemi si mohou místní vyzdobit kraslicovníky z břízek. Více zde.

Nejčtenější

Přetočte ručičky, mění se čas

Spát o hodinu méně a posunout ručičky na hodinách dopředu. To nás čeká už...

Pacientů během zimy přibylo. Vedou úrazy ze sjezdovek

Jesenická nemocnice sčítá úrazy po zimní sezoně. Během února ošetřili skoro tři stovky pacientů....

Noví policisté ve Zlatých Horách získávají městský byt

Město Zlaté Hory leží v nejkouzelnější části Jeseníků, na severovýchodě okresu Jeseník v Olomouckém...

Veletrh úspor – to je STAVOTECH Olomouc

Drahé energie, nedostupné bydlení, inflace ukusující z úspor. Jak z toho ven? Investicemi do vlastního bydlení...

Stavbaři se vrátí na prostějovskou estakádu. Práce začnou příští týden

V příštím týdnu se stavbaři vrátí na dálnici D46 v Prostějově. Po loňských opravách se letos...

Evidujeme vlky v Rychlebských horách, hlásí Hnutí Duha. Vlčích teritorií přibývá

Na Krušnohorsku v minulém týdnu vypustili ochránci přírody vyléčeného vlka zpět do přírody. Olomoucký...