PROSTĚJOV - Legiovlak si po pár letech můžeme prohlédnout v Prostějově. Replika vybaveného legionářského vlaku z let 1918 až 1920, kterým se československými legionáři přesouvali po transsibiřské magistrále, stojí na hlavním nádraží do neděle.

OLOMOUCKO - Po novém už můžeme jezdit mezi olomouckou Keplerovou ulicí a Vsiskem. Opravy zhruba 2 km úseku silnice 55 jsou hotové. Je tu nový asfalt a už zbývají podle ŘSD jen drobná dokončení. Obnova stála přes 30 milionů korun.

OLOMOUCKÝ KRAJ - I ve svátek můžeme sehnat léky v Olomouckém kraji. Kraj zajistil s nemocnicemi a lékárenskou komorou ve čtvrtek 28. září provoz lékáren v regionu. Všechny dostupné lékárny najdete zde.

ŠUMPERSKO - Po novém můžeme jezdit na Šumpersku z Loštic do Moravičan. Olomoucký kraj nechal cestu opravit za pomoci Státního fondu dopravní infrastruktury.

OLOMOUC - Na průtahu Olomouce se už maká. Ulice Pražskou, Foerstrovu a Albertovu obsadily frézy a likvidující starý povrch. Silnice dostane do 10. listopadu nový. Řidiči musí místo objíždět - buď po D35 nebo přes Řepčín.

PROSTĚJOV - Obnova prostějovského fotbalového stadionu je v plném proudu. Nyní stavbaři demolují tribunu. Je bytelná a zpožďuje to práci. Kvůli tomu budou prostějovští fotbalisté i na jaře hrát domácí zápasy v azylu na hřišti v Olomouci Holici.

PROSTĚJOVSKO - Kvůli opravě se zavře oblíbený cíl turistů nejen z Olomouckého kraje. Bude se měnit podlaha na vyhlídkovém ochozu rozhledny na vrchu Velký Kosíř na Prostějovsku. Rozhledna bude zavřená od 2. do 30. října.

OLOMOUC - Zavřel se více jak 2 km dlouhý úsek městského průtahu. ŘSD bude měnit jeho povrch. Ulicemi Ferstrova, Pražská a Albertova tak neprojedeme. Běžně tu denně projede 20 tisíc aut. Teď budou muset po objížďce po D35 nebo přes Řepčín. Práce skončí 10. listopadu. Více zde.

OLOMOUC - Na post vrchního státního zástupce v Olomouci dnes nastoupí Radim Dragoun. Bývalý ředitel GIBS střídá Radima Daňhela, který odstoupil na vlastní žádost. Radima Dragouna dnes uvede do funkce nejvyšší žalobce Igor Stříž.

OLOMOUC - Radim Dragoun bude novým vrchním státním zástupcem v Olomouci. Bývalého ředitele GIBSu do nové funkce jmenoval ministr spravedlnosti a to s účinností od 25. září.

OLOMOUC - Budeme si moct zabruslit v Olomouci. Už o víkendu se znovu otevře veřejné bruslení na zimním stadionu. První bruslení veřejnosti začne v sobotu od 8:30. Rozpis bruslení v plecharéně najdeme na webu HC Olomouc.

OLOMOUC - Nové odstaviště tramvají DPMO pojme až 18 vozů. A můžeme se podívat dovnitř. Nové odstaviště tramvají na Jeremenkově ulici si může veřejnost prohlédnout dnes mezi 14 - 18h a zítra mezi 9-15h.

OLOMOUC - Velký chovatelský úspěch v olomoucké zoo na Svatém kopečku. Ve voliéře naproti euroasijskému safari si můžete prohlédnout mládě vousáka senegalského. Tyto africké ptáky příbuzné datlům zoo chová od roku 2015, ale až teď se zoo dočkala odchovu 1. mláděte. Za poslední rok se to povedlo jen ve dvou zoo na světě.

OLOMOUC - Již brzy bude opravená rodinná kaple s kryptou na Nových sadech v Olomouci. Hrobka z počátku 20. století je místem posledního odpočinku rodiny soudního úředníka Františka Brděka. Je zapsaná mezi památky.

OLOMOUC - Svou 78. sezónu zahájí MFO. V ní přinese lahůdky příznivcům nejen vážné hudby. Zahajovací koncert se koná dnes v Redutě v 19h a orchestr zahraje Wagnera, Šostakoviče nebo Brahmse.

OLOMOUC - Pouze ve velmi akutním stavu nás dnes a v pátek přijmou k ošetření na zubní pohotovosti ve FNOL. Na tyto dny je tu provoz z personálních důvodů omezen. Nemocnice teď doporučuje v případě nutnosti vyhledat zubní pohotovost v jiné nemocnici či středisku.

Nejčtenější

Spuštění odpadového projektu v Olomouckém kraji je naplánováno na rok 2026

Spuštění chystaného projektu zaměřeného na zpracování komunálního odpadu v Olomouckém kraji je naplánováno na...

Přehled aktuálních uzavírek. Kudy projedete?

Uzavírky komunikací v celém kraji řidičům komplikují dopravu. Jedna z nich začala také dnes,...

Blíží se svátek. Kde nakoupíte?

Na čtvrtek 28. září připadá státní svátek. Den české státnosti si Češi připomínají k...

FOTO: CHKO opravila lávku na stezce Pasák

Lávka na naučné stezce Pasák na Šumpersku už nebudí obavy přecházejících. Chráněná krajinná oblast...

Obec osadila prostor okolo hřiště. Teď soutěží v Cenách kraje

Další nominovanou na Cenu Olomouckého kraje v oblasti životního prostředí, je obec Blatec. Získá...

Za Malým princem nebo za uměním. Art Rubikon láká na tematické tábory

Co podniknete s dětmi o prázdninách? Pokud ještě nevíte, jaký program vašim ratolestem zařídit,...