OLOMOUCKÝ KRAJ - Velmi silné bouřky, které doprovodí přívalový déšť, silný vítr i kroupy. Před těmi od pátečního odpoledne do noci varují meteorologové také v Olomouckém kraji. Hrozí pády větví a stromů a zatápění podchodů a sklepů.

OLOMOUC - Mezi centrem a vlakovým nádražím ode dneška od rána můžeme jezdit autem po Masarykově tř. přes nový most Václava Rendera.

OLOMOUC - Dobrá zpráva pro řidiče, kteří pojedou do areálu FNOL. S předstihem se v pátek po více než 5 měsících zprůjezdnila vytížená ulice Za Nemocnicí. Dělala se tu přeložka inženýrských sítí a už je hotovo.

ŠTERNBERK - Lépe se nám pojede na ulici ČSA. Město tu nechá opravit povrch silnice i zpomalovací práh. Dnes tu začala úprava ulice a potrvá do konce července.

ŠUMPERK - Na své hvězdy už ukazuje festival Džemfest. 22. ročník je v plánu 21. října v kulturáku a uvidíme tam např. NO NAME nebo Pokáče. Detaily na novém webu festivalu www.dzemfest.cz

ŠUMPERSKO - Novou atrakci má pro turisty horský areál Kraličák ve Stříbrnicích. V pátek se otevírá nová bobová dráha. Jako jediná v republice nabízí dvě otočky o 360° a dojezd do tunelu.

OLOMOUC - Ostuda Čechových sadů se dá do pořádku. Město plánuje obnovu bývalých veřejných toalet, které jsou dnes v dezolátním stavu. Stoleté toalety by měl začít fungovat příští rok.

OLOMOUC - Nastávající rodiče mohou mít fotku z ultrazvuku svého děťátka ve 2D či 3D nebo videozáznam ultrazvuku, a nově dokonce i model děťátka z 3D tiskárny. Takovou službu nabízí nyní porodnice FNOL.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Výstrahu nad naším regionem rozšiřují meteorologové. Vedle trvajícího zvýšeného riziky vzniku požárů varují nově před vysokými odpoledními teplotami přes 31° ve stínu a to od středy do pátku. (ČHMÚ)

ŠUMPERSKO - Plánuje se obchvat Šumperka. Odstartovaly práce na tvorbě dokumentace obchvatu. Pro město jde o klíčovou stavbu, protože po páteřní Jesenické ulici projíždí městem denně asi 17 tisíc aut. (sumperk.cz)

OLOMOUC - Tresty od 6,5 do 8,5 roku vězení dostalo dnes u soudu v Olomouci 5 z 8 obžalovaných v případu výroby a distribuce drog na Šumpersku. Ti se k jednání doznali a přistoupili na dohodu o trestu.

OLOMOUC - Čeká nás uzavírka na Wolkerově ul. od 1. do 10. července. Bude se tu opravovat železniční přejezd. Je tu prasklá kolej v křížení s tramvajovou tratí. Omezení se dotknou i tramvajové a vlakové dopravy. (DPMO)

OLOMOUC - Dál pokračuje průzkum pozůstatků prastarých kultur v OL Slavoníně. Odborníci z archeologického centra tu bádají od roku 2008. Jen letos tu již našli 50 hrobů z doby železné. V budoucnu tu mají vyrůst rodinné domky. (olkraj.cz)

OLOMOUCKÝ KRAJ - Krajskou radu opustí Zdeňka Dvořáková Kocourková. Ke 31. srpnu odstoupí z funkce kvůli mateřské dovolené. Ve funkci radní pro evropské projekty a smart region ji nahradí od 1. září zastupitel Petr Lysek.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Výstrahu kvůli nebezpečí vzniku požárů vydali meteorologové v našem regionu. Doporučují nerozdělávat oheň v přírodě, a hlavně v lesích vůbec nic nezapalovat.

OLOMOUCKO - Větší a vylepšená má být dálniční odpočívka na D35 u Skrbeně. Úprava místa už začala a zprovoznit se má příští rok. Upraví se povrch, rozšíří parkování a přibudou tu toalety a sprchy.

Nejčtenější

Nezpomalili na vozovce a havarovali. Policie nabádá k opatrnosti

V pondělí vyjížděli dopravní policisté ke dvěma nehodám způsobeným nepřiměřenou rychlostí. Podle policie mladí řidiči...

Kde se vzal Mikuláš a jak si tuto tradici připomínáme dnes

Mikuláš s čertem a andělem navštěvují domy a byty v předvečer svatého Mikuláše 5. prosince. Tradice...

Správná volba je SŠ zemědělská a zahradnická Olomouc. Nabízí hned devět oborů

Už víš, kam půjdeš na střední? Tahle otázka už straší nejednoho deváťáka. Řešením může...

Právě dnes: Zavádí se dolar a začíná se bojovat o Falklandy

I první víkendovou sobotu jsme si pro vás připravili přehled toho nejzajímavějšího, co se...

Kulturák v Šumperku ožije hudbou. Šumperský ples je zpět s Leonou Machálkovou a...

Po dvouletém půstu je čas nahodit oblek a šaty. Pátý ročník Šumperského plesu se...

V Nemocnici AGEL Jeseník probíhá rekonstrukce lůžkové části. Má přinést komfortnější zázemí pro pacienty

První fáze rozsáhlé rekonstrukce lůžkového pavilonu započala v Nemocnici AGEL Jeseník. V pavilonu se nachází chirurgické,...