PROSTĚJOVSKO - Lépe se nám teď bude jezdit po rušné výpadovce z Prostějova na Přerov. Po dvou letech je opravená. Rekonstrukce přišla na více než 180 milionů korun. Silnice byla už ve špatném stavu.

OLOMOUC - Příspěvek z fondů na pomoc dětem od olomoucké radnice pomůže více rodinám. Peníze by v příštím roce mohly čerpat i děti ve školkách a středoškoláci do 19ti let. Dosud se podpora týkala pouze žáků základních škol. Příspěvek je určen těm rodinám, které dosáhnou na přídavek na dítě.

PŘEROVSKO - Novou cyklostezku plánují Mohelnice s Třeštinou. Spojit by měla lokalitu Háj, kde je unikátní vodní elektrárna i kemp. Pokud budou peníze, může se začít stavět v roce 2024.

OLOMOUC - Ve stánku Dobrého místa pro život se střídají organizace už pár týdnů. 22. prosince se do prodeje dobročinného punče zapojí také Olomoucký Report. Společně s transfuzkou, Novorozeneckým oddělením FNOL a rádiem Metropole bude vybírat na Klokánek Olomouc. Více zde.

PROSTĚJOVSKO - Kriminalisté dopadli organizovanou skupinu, která na Prostějovsku minimálně od počátku letošního roku vyráběla metamfetamin. Tři muži a jedna žena nyní čekají ve vazbě na rozhodnutí soudu. Hrozí jim až 18 let za mřížemi. Více zde.

PROSTĚJOVSKO, PŘEROVSKO - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Hledá případné svědky nehody, která se stala 16. listopadu na silnici mezi Hrubčicemi a Tovačovem. Na místě zemřela cyklistka. Více zde.

JESENICKO - Lyžařské areály se připravují na sezónu. Některé skiareály už o víkendu otevřou své brány. Návštěvníci si za permanentky letos připlatí. Více zde.

OLOMOUC - Horní náměstí v Olomouci zdobí Jablíčkový betlém výtvarnice Emmy Srncové. Postavy v životní velikosti doplňují aktuální výstavu, která je k vidění v galerii Art Rubikon. Více zde.

OLOMOUCKO - Zemřel politik Tomáš Kvapil. Bývalý zastupitel města Olomouce, někdejší ministr pro místní rozvoj a místopředseda KDU-ČSL zemřel po těžké nemoci. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Na první adventní neděli se rozsvítily další vánoční stromy v kraji. Který je podle vás nejkrásnější? Hlasovat můžete zde.

PŘEROV - V Přerově buduje město uliční vpusť v ulici Spálenec. Důvodem je nedostatečné odvodnění vozovky. Hotovo by mělo být do pátku 2. prosince, vozovka je částečně průjezdná.

PŘEROV - Třiadvacet milionů putovalo letos do oprav chodníků v Přerově a dalších 33 milionů do cyklostezek. Kolařům například už pár týdnů slouží stezka v Palackého ulici.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Na zimní údržbě se v Olomouckém kraji šetřit nebude. Slibují to alespoň silničáři v souvislosti s dražším posypovým matriálem, náhradním dílům i naftě. Naopak se budou starat oproti loňsku o dalších 9 kilometrů silnic. O nejdůležitější silnice v kraji, kterými jsou komunikace první třídy a dálnice, se stará ŘSD.

ŠUMPERK - Jaké to je být bezdomovcem a spát venku, si dnes můžeme vyzkoušet v Šumperku. Od 18ti hodin se v areálu Centra sociálních služeb Armády spásy na ulici Vikýřovická koná akce Noc venku. Vstupenkou jsou materiální dary, například trvanlivé potraviny nebo drogerie.

OLOMOUCKÝ KRAJ - V pomoci ukrajinským válečným běžencům pokračuje Olomoucký kraj. Vytvořil nový web ukrajina.krajpomaha.cz, na kterém jsou důležité informace a nabídky pomoci neziskovek a samospráv pro ukrajinské uprchlíky.

PROSTĚJOV - Omezení provozu kvůli cvičení jednotek IZS nás čeká v Prostějově. Zítra od 8:30 do 13 budou hasiči, policie a záchranka simulovat zásah u výbuchu plynu v domě. Akce zneprůjezdní ulice Prešovskou a Jaselskou.

Nejčtenější

Dostal jméno Perníček a už svítí. Rozsvícení vánočního stromu přihlížely tisíce lidí

Vánoční strom na Horním náměstí v Olomouci se dnes večer rozzářil. Začaly tím také...

Soběstační v energiích. Díky fotovoltaice sníží město náklady na provoz budovy

Jedna z největších městských budov v Jeseníku bude mít vlastní fotovoltaický systém. Objekt IPOS,...

Záhony v Jeseníku v příštím roce rozkvetou. Město už sadí cibuloviny

Město Jeseník s přípravou záhonů v zimě nezahálí. Lokalita V Oblouku se na jaře stane místem jako...

Kde se vzal Mikuláš a jak si tuto tradici připomínáme dnes

Mikuláš s čertem a andělem navštěvují domy a byty v předvečer svatého Mikuláše 5. prosince. Tradice...

Do Jeseníku míří modrožlutý nábytek. Švédská IKEA rozšíří své služby

Chybí vám nedostupnost švédského giganta v oblasti nábytku? Jeseničtí už brzy tento problém mít nebudou....

Skiareály dokončují přípravy. Který otevře už v sobotu?

Jesenické areály dokončují přípravu na letošní zimní sezonu, s poklesem teplot již kropí svahy...