Tip na víkendový výlet: Národní přírodní památka Jeskyně na Pomezí

Jeskyně na pomezí se nachází pod sedlem Na Pomezí nedaleko Lipové-lázní. V jeskyních návštěvníky čeká jeskynních chodeb, dómů a komínů, které vznikly činností podzemních toků.

Celková délka chodeb v jeskyních má necelé dva kilometry. Pro běžné návštěvníky je zpřístupněna 390 metrů dlouhá trasa. Prohlídka tak zabere asi 45 minut.

Návštěvníky nejprve přivítá ledový dóm, kde se nachází nátek v podobě ledového vodopádu. Dále je v jeskyni k vidění například tamní největší stalagnát Maják, nebo Dóm U Smuteční vrby. Oku neunikne ani další jeskynní výzdoba. Jsou to například krápníky s názvy Praděd, Turecký hřbitov nebo Sloní ucho.

Je nutno podotknout, že teplota v jeskyních se pohybuje jen okolo osmi stupňů celsia. Nezapomeňte tedy na vhodné oblečení. O víkendu jsou jeskyně otevřené od devíti do šestnácti hodin.

Alternativou může být Muzeum kočárů

Pokud se vám nechce do chladných jeskyní, máme pro vás alternativu. V Muzeu historických kočárů v Čechách pod Kosířem můžete obdivovat řemeslnou práci, kterou předkové na těchto kočárech zanechali.

V Muzeu můžete vidět množství kočárů, které sloužili jak k radostným událostem, tak i k těm smutnějším. Muzeum je otevřeno v sobotu i v neděli vždy od deseti do sedmnácti hodin.

Pokud by vás zajímalo, jaké bude o víkendu počasí, stačí kliknout ZDE

Související články

Nejpopulárnější